Babatorna
A babák első 9 hónapja, tulajdonképpen, a második 9 hónap, ha a fogantatástól számoljuk. Már pocakban is különbözően fejlődnek, de a kinti létben főleg nagy eltérések tapasztalhatóak a babáknál, melyek nagyrészt az ő képességeiktől és részben mástól is függenek.
Sok mindenben igaz, de a mozgásfejlődésben különösen, hogy ne hasonlítgassuk gyermekünket a barátnő fiához, a szomszéd kislányhoz még akkor sem, ha majdnem egyidősek. A gyermekek különbözőek és különbözőek vagyunk mi, szülők is. Ha már „kéne”, de nem tartja a fejét, hasra fordítva sír, meg se próbál fordulni vagy a kúszást hátrafele próbálja, akkor biztos, hogy nagy segítség a szülőknek a „Mackógyógytorna a mozgásfejlődés harmonizálására 1-9 hónapos babáknak” című könyv.
A könyvben 60 szemléletesen megrajzolt babatorna-gyakorlat mellett számos „hétköznapi” tanácsot, mozgásfejlődési táblázatokat is találnak.
Mackógyógytorna mozgásfejlődési táblázat:
A könyv gyakorlatai olyan 1–9 hónapos gyermekek szüleinek ajánlott, akiknél:
– mozgásfejlődés elmaradást észlelnek (késik a fejmegtartás, hasalás, forgás, kúszás);
– a nehezebb mozgásfejlődés benne lehet a „pakliban” (például koraszülött, nagy súlyú, ikerterhességben született, puha izomzatú, feszes vagy „lustának” mondott baba).
-„fura”nem szokványos mozdulatok jelennek meg a baba mozgásaiban
A babák mozgásfejlődésben nagyon nagy eltérés tapasztalható különösen a 9. hónap körül, mert még vannak akik kúszva közlekednek és vannak, akik már lépegetnek, de még mindkettő jó lehet. A Mackógyógytorna egy enyhén késő utat vesz figyelembe, így a könyvben a kúszás tudományáig jutunk el. Ha megteremtődnek a szükséges feltételek, akkor meg fog valósulni a mozgásforma, a mackógyógytorna gyakorlatok ebben nyújtanak segítséget.
Erre segítség a könyvben található gyakorlatok, melynek fő célja nem a mozgás siettetése, inkább segítség a nagymozgások helyesebb kivitelezésére, a babák számára.
Megrendelhető itt!
És nem csak a babáknak, az anyukáknak is szükségük van mozgásra.